Z życia parafii

Pielgrzymka do Torunia

7-9.10.2022r.

7-9 września 2022r. pielgrzymka do Torunia.

W dniach 7 – 9 października odbyła się pielgrzymko – wycieczka do Torunia. Mieliśmy okazję uczestniczyć w nabożeństwie Koronki do Miłosierdzia Bożego w Radio Maryja, a przy okazji zobaczyć jak wygląda obiekt i teren w koło obiektu. Zwiedziliśmy też Park Pamięci, gdzie na konturach Polski umieszczono około stu postumentów na których wypisane jest 16 tysięcy nazwisk ludzi, którzy ratowali Żydów. Wszystkie te nazwiska mają swoją dokumentację w archiwum. Dokumentacja obejmuje również tysiące miejsc zbiorowych mogił z terenu naszego kraju. W urnach znajduje się ziemia z tych miejsc. Ojciec Rydzyk nie zapomniał również o ludziach z Ukrainy, którzy ratowali Polaków w czasie rzezi na wschodzie. Tutaj tez znajduje się pokaźna liczba nazwisk tych ludzi.

Wieczorem uczestniczyliśmy we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II. Świątynia ta nie tyle jest okazała ile w niej jest pamiątek dotyczących historii naszego kraju.

W kolejnym dniu zwiedzaliśmy stare miasto Toruń z jego zabytkami i pamiątkami. Były kościoły, Dom Kopernika, Planetarium, Bulwary nad Wisłą.

Kolejny dzień to powrót po mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W drodze powrotnej zajechaliśmy do Włocławka na tamę gdzie został zamordowany błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko.

Cała pielgrzymka była możliwa dzięki naszym sponsorom, którzy wsparli nas finansowo. Zastrzegli sobie ujawnienie ich nazwisk, ale wolno mi powiedzieć o kwotach jakie nam przeznaczyli: 1.Sponsor 500 zł, 2.Sponsor-250 zł, 3. i 4. Sponsor po 200 zł. W sumie przekazali nam 1150 zł. Za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Pielgrzymi

zdjęcia przesłane przez p. Bogusię