Apostolstwo Modlitwy

Papieska Światowa Sieć Modlitwy, czyli Apostolstwo Modlitwy jest stowarzyszeniem kościoła katolickiego, bardzo cenionym i polecanym wiernym przez kolejnych papieży jako jedna z najzdrowszych instytucji, jakie narodziły się w Kościele i pracują dla Kościoła. Jest to dzieło apostolskie, które łączy w sobie duchowość eucharystyczną z kultem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Opiekunami są Ojcowie Jezuici, którzy w Polsce przez Krajowy Sekretariat Apostolstwa Modlitwy z siedzibą w Krakowie troszczą się o życie duchowe wszystkich członków. W świecie, który w dzisiejszych czasach zdecydowanie zapomina o Bogu i ponownie staje się pogański, członkowie Apostolstwa Modlitwy są szczególnie włączeni w dzieło nowej ewangelizacji poprzez modlitwę oraz przykład życia duchowego zjednoczonego z Jezusem Chrystusem.

Jak zostać członkiem Apostolstwa Modlitwy?

Członkiem Apostolstwa Modlitwy można zostać podejmując następujące zobowiązania:

 1. odmawiając akt osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, który można ponawiać tak często, jak tego pragniemy. Odmawiany jest także w czasie wspólnej modlitwy grupy Apostolstwa Modlitwy;
 2. modlitwa codziennego ofiarowania, odmawiana codziennie najlepiej rano – jest ofiarowaniem Bogu nas samych, naszych modlitw, myśli, czynów w intencji zbawienia świata;
 3. odmawiając codziennie dziesiątek Różańca świętego w intencjach powierzonych przez Ojca Świętego na każdy miesiąc;
 4. wieczorny kwadrans wdzięczności (w okresie wstępnym nieobowiązkowy). Jest to modlitwa, w której uczysz się być wdzięczny Bogu za każdą chwilę dnia, może wypada za coś Boga przeprosić. Uczysz się dostrzegać, jak Bóg cię dziś prowadził, czego chciał cię nauczyć. Jest to szkoła rozeznawania i wzrostu duchowego. Mimo że w okresie wstępnym praktyka ta nie jest obowiązkowa, jest jednak przygotowaniem do następnego etapu życia duchowego, w którym obowiązuje czytanie Pisma Świętego i medytacja.

Apostolstwo Modlitwy w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sosnowcu Maczkach.

 • Grupa Apostolstwa Modlitwy zawiązana została 21 listopada 2013 roku w Święto Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. W jej skład wchodzi 7 stałych członków i grono sympatyków, którzy chętnie angażują się w inicjatywy modlitewne.
 • Spotkania formacyjno – modlitewne grupy odbywają się w każdy pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej. Na spotkaniach tych oprócz modlitwy omawiane są także bieżące sprawy grupy i zadania do wykonania.
 • W pozostałe piątki miesiąca prowadzona jest przez członków wspólnoty w godzinach 16:00 – 17:00 modlitwa w różnych formach.
 • Od 13 maja do 13 października grupa Apostolstwa Modlitwy organizuje i prowadzi czuwania fatimskie przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej w Starych Maczkach.
 • Organizujemy i uczestniczymy w odmawianej 28 września na ulicach naszej dzielnicy Koronce do Miłosierdzia Bożego.
 • Organizujemy wyjazdy na spotkania modlitewne i pielgrzymki.
 • Angażujemy się w Liturgię Mszy Świętej.
 • Bardzo uroczyście obchodzimy święto Najświętszego Serca Pana Jezusa (święto patronalne Apostolstwa Modlitwy).

Tą drogą zwracamy się do osób, które pragną modlić się w intencjach powierzonych przez Ojca Świętego, za parafię, ojczyznę i świat, a także pogłębiać swój duchowy rozwój we wspólnocie o dołączenie do grupy Apostolstwa Modlitwy. Serdecznie zapraszamy.