Modlitwy

Luty 2024

Już tylko kilka dni zostało do Wielkiego Postu – czasu przygotowania się na Święta Wielkiej Nocy. Święta, które mówią nam o wielkiej Miłości Boga do człowieka. Starajmy się dobrze przygotować na ten czas poprzez modlitwę, sakrament pojednania, rozważanie Pisma świętego, drogę krzyżową, dobre uczynki robione dla siebie, bliskich i nieznajomych. Słowem przez wszystkie poczynania, które pozwolą  nam stawać się lepszymi.

Poniżej kilka myśli z książki Alicji Lenczyńskiej do przemyślenia na czas postu.

Pan Jezus mówi do Alicji Lenczewskiej – Czyny, które nie rodzą się w sercach miłości, nie są warte by je podejmować.

Uczucia, które nie zbliżają do Boga, nie są godne dziecka Mojego.

Myśli, które nie umacniają wiary, są niepotrzebnym balastem w duszy.

Decyzje, które nie zostały oparte na woli Mojej, są drogą w głąb błędów i zła.

Ktoś, kto oddał się na służbę Bogu, aby ją wypełniać ,musi kontrolować swoje czyny, uczucia, myśli i decyzje i ciągle weryfikować je w świetle miłości Ojca.

Cały wszechświat wypełniony jest miłością. Jedynie ludzkie istoty bronią się przed nią i zamykają serce przed jej przepływem, raniąc się boleśnie i zabijając.

Odpowiedzmy sobie na pytania – Czy warto udawać miłość? Czy watro łamać przysięgę małżeńską poddając się zadłużeniom osobom często przypadkowym ciesząc się romansem?

Dlaczego nie umacniam codziennie swojej wiary? Dlaczego lekceważ Boga który tak bardzo mnie kocha?

Dlaczego moje myśli krążą w koło zemsty, złorzeczeń, wymyślania sposobów jak zrobić komuś na złość ?

Dlaczego lubię robić zło?

Dlaczego tak łatwo mi wymyślać historie złe, brudne byle „dowalić” drugiemu człowiekowi, który kiedyś źle na nas popatrzył?

Dlaczego uważamy się na co dzień za kogoś lepszego niż jesteśmy?

Dlaczego łatwo zgadzamy się na zło? Dlaczego tak łatwo przychodzi nam kibicowanie aby zabijać nienarodzone dzieci? Dlaczego nie dajemy im prawa do życia?….

Pytań jest wiele. Pomyślmy, odpowiedzmy szczerze sami przed sobą czy faktycznie jesteśmy ludźmi takimi bez grzechu jakimi się przedstawiamy?

Miłego czasu Wielkiego Postu. B.G.

Autor: parafiamaczki

Kościół Rzymskokatolicki