Kategorie
Modlitwy

Grudzień 2022

Witam Wszystkich zaglądających na stronę naszej parafii. 

Zbliża się miesiąc grudzień a z nim ważne wydarzenia dla każdego katolika

8 grudzień – Niepokalane Poczęcie NMP  i Święta Bożego Narodzenia.

Jest to czas refleksji i oczekiwania.

Pragniemy przypomnieć że 8 grudnia o godzinie 12.00 rozpoczyna się godzina Łaski dla Polski i Świata.

Ten czas i godzinę wybrała sama Matka Boża. Postarajmy się odpowiedzieć na prośbę Matki Bożej i w ten dzień o godz. 12.00 Uczestniczyć w naszym kościele w modlitwach o pokój w sercach ludzi i pokój w Polsce i na świecie.

Proponowane modlitwy na godzinę Łaski: –  Litania o Niepokalanym Poczęciu NMP,

–  Modlitwa Ojca Świętego Jana Pawła II -O Serce Niepokalane Pomóż nam przezwyciężyć grozę zła, ….

–  Modlitwa św. Bernarda  – Pomnij o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano…

–  Modlitwa wdzięczności do Pani Jasnogórskiej…..

–  Modlitwa za dusze w Czyśćcu cierpiące – Maryjo pospiesz z pociechą dla tych dusz, które Cię zawsze kochały.

–  Akt Osobistego oddania się Matce Bożej ….

     Wcześniej niż 8 grudzień będzie pierwszy piątek miesiąca gdzie będziemy modlić się w intencji nawrócenia grzeszników w naszej parafii i naszej Ojczyźnie. Serdecznie zapraszamy na modlitwy razem z Apostolstwem modlitwy.

Słowa do przemyślenia –  BĄDŻ  POZDROWIONA,  PEŁNA ŁASKI, PAN Z TOBĄ  –  ( Łk 1, 28)

Słowa, które Archanioł Gabriel wypowiada do Maryi, są dla nas wielkim światłem. Te słowa zrodziły się w Bogu. Te słowa wypowiada do Maryi cała Trójca Święta – przez pośrednictwo Anioła. Słowo Boże nie przemija lecz trwa na wieki ( Łk 21,33)

Siostra Łucja, której Bóg w sposób szczególny objawił rolę i moc Różańca, wypowiedziała niezwykłe słowa:

          NAJŚWIĘTSZA  MARYJA  PANNA W TYCH OSTATNICH CZASACH, W KTÓRYCH ŻYJEMY, NADAJE NOWA MOC MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ; TAK WIELKĄ ,ŻE NIE MA TAKICH PROBLEMÓW, CZY TO DOCZESNYCH CZY PRZEDE WSZYSTKIM DUCHOWYCH, W ŻYCIU OSOBISTYM KAŻDEGO Z NAS, NASZYCH RODZIN, RODZIN CAŁEGO ŚWIATA WSPÓLNOT RELIGIJNYCH, NAWET W ŻYCIU LUDÓW I NARODÓW , KTÓRYCH NIE DAŁOBY SIĘ ROZWIĄZAĆ PRZEZ RÓŻANIEC. NIE MA TRUDNOŚC, I MÓWIĘ WAM – NIEZALEŻNIE OD TEGO, JAK WIELKIE BY NIE BYŁY – Z KTÓRYMI NIE MOGLIBYŚMY SIĘ UPORAĆ DZIĘKI TEMU NABOŻEŃSTWU.

Za miesiąc kolejne rozważania. B.G.

Autor: parafiamaczki

Kościół Rzymskokatolicki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s