Kategorie
Modlitwy

Kwiecień 2023

Czas Świąt Wielkiej Nocy trwa nadal. Okres refleksji, przemyśleń, dobrych życzeń dla wielu wierzących jest czasem pełnym dobrych owoców.

Apostolstwo Modlitwy i Akcja Katolicka pragnie wszystkim  naszym Parafianom, Znajomym i zaglądającym na nasz profil złożyć świąteczne życzenia.

Kochani niech czas Wielkiej Nocy będzie pełnym wiary, dobrych życzeń, radosnych i dobrych ludzi obok Was.

Zmartwychwstały Jezus błogosławi Was i Wasze rodziny. Niech obdarza Wszystkich swoim ciepłem, pokorą, zrozumieniem, pokojem i zawsze trzyma Was w swoich ramionach . My wszyscy postarajmy się odwzajemnić Jemu dobrymi uczuciami, wiarą, miłością i pokojem w naszych sercach.

Teraz pora na przykładowe modlitwy w intencji naszych dzieci:

Dzisiaj modlitwy – o zdrowie dziecka i jego prawidłowy rozwój, o Bożą opiekę ….   

Modlitwa rodziców za dzieci 

Boże w Trójcy Jedyny, z woli i łaski swojej powierzyłeś nam dzieci, które do Ciebie należą. Prosimy za nie, abyś miał je w swojej opiece. Boże Ojcze, strzeż życia naszych dzieci, zachowaj je w zdrowiu, broń od złych przygód, aby bezpiecznie mogły rosnąć na Twoja chwałę i naszą radość. Synu Boży, Jezu Chryste, strzeż wiary naszych dzieci, spraw , aby były wierne Tobie i nie pozwól,  aby w życiu zbłądziły. Duchy Święty, Boże, udziel dzieciom naszym światła w ich obowiązkach i naucz jak mają służyć Bogu i bliźnim.

Boże, wspieraj nas, rodziców, abyśmy słowem trafiali do serc naszych dzieci, a słowo swoje popierali dobrym przykładem życia. Pomóż nam czuwać nad dziećmi i szukać ich dobra. Wzbudzaj i podtrzymuj w nas ducha wiary i spraw, abyśmy razem z naszymi dziećmi oglądali kiedyś Ciebie, Boga Trójjedynego.  Amen.

Modlitwa matki do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

O Matko Nieustającej Pomocy, najszczęśliwsza Matko Boskiego Dzieciątka, przychodzę do Ciebie z sercem ciężko zatroskanym, pełnym jednak ufności w nieustającą pomoc Twoją. Błagam Cię przez miłość Twego Boskiego Syna, przez boleści i troski, jakie dla niego ponosiłaś, bądź i dla mojego dziecka – które Ci poświęciłam  i dziś na nowo oddaję – dobra i czułą Matką. Weź je pod swoja obronę i otocz opieką w tych licznych niebezpieczeństwach, jakie mu w życiu doczesnym zagrażają.

Ojciec Niebieski powierzył mi to dziecko jako najcenniejsze dobro. Jest ono odkupione Najdroższą Krwią Syna Bożego. Moim obowiązkiem jest tak je wychować nauką i przykładem, by stało się dziedzicem  królestwa niebieskiego. Bez łaski Bożej, bez Twojej pomocy i pośrednictwa, o droga Matko, tego nie dokonam.

Pomóż mi więc i błagaj Syna swego, by mi udzielił potrzebnej siły i łaski. Naucz mnie, co mam czynić. Chętnie wszystko wykonam, by tylko moje dziecko dobrze wychować, by je do Boga i do Ciebie, do cnoty i dobrego doprowadzić. Biada mi, jeżeli z mojej winy miałoby zginąć na wieki. Jakże bym za to ciężko odpowiedziała na sądzie Bożym.

Niebezpieczeństwa ze strony świata mu grożące są wielkie, a ja nie wszędzie mogę być obecna. Jeżeli Ty, Najdroższa Matko, go nie obronisz i nie zachowasz, to wszelkie moje wysiłki będą nieskuteczne. Broń więc moje dziecko, o Matko najlepsza, Maryjo.

Wszak Ty zawsze pomagasz, a ono do Ciebie należy. Oby zawsze Twoim zostało, oby nie zginęło, nie było nieszczęśliwe. Spraw to, o Matko Nieustającej pomocy. Amen.

Autor: parafiamaczki

Kościół Rzymskokatolicki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s