Kategorie
Modlitwy

Marzec 2023

Modlitwy o opiekę Bożą w ciąży, o szczęśliwy poród, o prowadzenie Boże w macierzyństwie i ojcostwie.

Modlitwa rodziców oczekujących narodzin dziecka.

O Maryjo Matko wszystkich matek, i święty Józefie, Opiekunie rodzin, zanosimy przez Was modlitwę do najlepszego Ojca za nasze dzieciątko. W imię Jezusa Chrystusa prosimy o wszelkie błogosławieństwo dla tego maleństwa, by przyszło na świat i rosło zdrowo.

Boże Ojcze, wyrzekamy się wszelkiego zła i pragniemy, abyś posługiwał się nami i dzieckiem, którym nas obdarowałeś, dla czynienia  wszelkiego dobra w świecie na chwałę Twoją i kościoła świętego. Czekając na cud narodzin, powierzamy Tobie, Panie Jezu przez Maryję ten błogosławiony czas. Amen

Modlitwa  do Anioła Stróża dziecka poczętego 

Aniele Boży Stróżu dziecka, którym dobry Bóg nas obdarował i Twej opiece powierzył, prosimy Cię, abyś nieustannie czuwał nad nim i wypraszał mu potrzebne łaski; zdrowia, prawidłowego rozwoju i szczęśliwego przyjścia na świat. 

Wielbiąc Boga w Trójcy Świętej Jedynego, Stwórcę i Dawcę życia prosimy Cię, aby ten błogosławiony czas oczekiwania umocnił naszą miłość, pogłębił więź małżeńską i przyczynił się do wzrostu wiary i nadziei, którą pokładamy w Tobie. Amen.

Dziękczynienie za poczęte dziecko do świętego Gerarda Majelli 

Święty Gerardzie, bardzo dziękujemy za Twoje pośrednictwo u najlepszego Ojca i wielki dar macierzyństwa i ojcostwa, którym On nas uszczęśliwił. Pobłogosław nasze ukochane dziecko , które rozwija się pod sercem matki. Prosimy Cię, abyśmy potrafili je otoczyć miłością i w pełni zaakceptowali takie, jakie jest. Ucałuj je świętym pocałunkiem. Prosimy Cię już teraz o wiarę , nadzieję i miłość dla niego, dla nas i dla naszych najbliższych.

Święty Gerardzie, patronie rodziców i dzieci módl się za nami. Amen.

Czas Wielkiego Postu rozpoczęty.

Czas podczas którego mamy możliwość przeanalizować swoje życie. Zastanowić się co byłoby dobrze zmienić, nad czym popracować, za co przeprosić….. 

Chwile refleksji, które przychodzą w momentach tak ważnych jak oczekiwania – w tym przypadku oczekiwanie na Święta Wielkiej Nocy wzbogacają nas i dają możliwość poprawy wewnętrznej. 

Dobrze byłoby uzyskać w naszych sercach pokój bo wtedy ten pokój naszych serc rozleje się na świat i przywróci nam pokój globalny na świecie. My ludzie mamy duży problem z jego uzyskaniem z powodu naszych mniejszych lub większych grzechów. Dobrze byłoby się pozbyć się naszej pychy, złości, nienawiści …, wyprosić u naszego Ojca  skromność, pokorę, umiejętność przebaczania naszym bliskim i ludziom obok których żyjemy.

Autor: parafiamaczki

Kościół Rzymskokatolicki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s