Kategorie
Modlitwy

Luty 2023

W związku z problemami dzieci, młodzieży i ich rodziców przekazujemy państwu kilka modlitw za dzieci w potrzebie, w trudnej sytuacji…

Modlitwa przez wstawiennictwo św. Anny za błądzące dziecko:

Święta Matko Anno, Ty dzięki Twojemu Najświętszemu Dziecięciu doświadczyłaś największej radości i najsłodszej pociechy. To szczęście nie  jest mi dane , bardzo martwię się o moje błądzące dziecko (wymienić imię dziecka).

Gorąco się modlę,  by nie uwikłało się w jeszcze większy grzech i nie popadło w niebezpieczeństwo wiecznego potępienia. Lecz słowa moje, prośby i łzy zdają się być daremne. Polecam więc to moje nieszczęśliwe dziecię Twojej opiece, Święta Anno, i proszę pokornie i gorąco, abyś nie przestawała za nie prosić, dopóki nie będzie nawrócone do prawdziwego uznania swych nieprawości, do prawdziwej skruchy i trwałej poprawy.

Przez Twoje Najświętsze Dziecię Maryję i przez niewypowiedziane radości, które z Jej świętości i niewinności przeżywałaś, proszę Cię kochana Matko, uratuj moje błądzące dziecko i nie dopuść, żeby zginęło. Amen.

Modlitwa Rodzica za uzależnione dziecko 

Dobry Boże, Ty znasz tę straszną bezradność Przepełniającą moje serce, kiedy patrzę na moje dziecko, które tak bardzo kocham, a które niszczy swoje życie, złapane w spiralę uzależnienia. Nic nie jest w stanie oddać mego bólu, czasami wydaje mi się, że już dalej nie dam rady. Wierzę, że Ty jesteś wszechmocny i dla Ciebie nie ma rzeczy niemożliwych. Wierzę także,  że kochasz moje dziecko bardziej niż ja. Przynieś mu uzdrowienie, którego potrzebuje, doprowadź je do pełnego powrotu do zdrowia. Daj mu doświadczyć Twojej głębokiej miłości,  którą masz dla niego. I udziel mu odwagi, siły i miłości, których potrzebuje. Amen.

Modlitwa do Ducha Świętego za uzależnione dziecko.

Przychodzę do Ciebie, Duchu Święty, po ratunek (podać rodzaj nałogu). Pomóż mu na zawsze odrzucić to uzależnienie i nigdy do niego nie wracać. Wiesz, że własnymi siłami nie może zerwać z nałogiem. Uzdrów je ze zranień, do których może  i ja jako rodzic się przyczyniłem (przyczyniłam), czego bardzo żałuję, aby nie sięgało po to, co niszczy jego zdrowie i życie. 

Duchu Święty, oczyść intencje mojego dziecka. Wzmocnij Jego słabą wolę. Uwolnij od skutków, które to uzależnienie spowodowało. Napełnij odwagą pójścia pod prąd. Umocnij pragnienie życia w wewnętrznej wolności. Pomóż pokonywać Twoja mocą niewłaściwe pragnienia. Napełniaj moje dziecko Bożym słowem, przyprowadź je do konfesjonału i do Stołu Pańskiego. Kształtuj Jego wnętrze i naucz  je stawiać sobie wymagania.

Wierzę,że z Twoja pomocą stanie się człowiekiem nie tylko wolnym, ale i oddanym do Twojej dyspozycji. Pomóż mu zachować stałą czujność, aby nie ulegało pokusom. Amen.

Autor: parafiamaczki

Kościół Rzymskokatolicki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s